ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON UZMANLARI DERNEĞİ
|
ANESTHESLOLOGY AND REANIMATION SPECIALISTS SOCIETY

"Eğitim desteği ile geleceği aydınlatıyoruz"

ARUD Öğrenci Destek Bursu

Toplum sağlığını ileri taşımak için bilim ve insan odaklı yaklaşımımızla, geleceği daha sağlıklı kılmak için var gücümüzle çalışıyor, anestezi ve reanimasyon alanında daha iyi bir geleceğe katkı sağlamayı amaçlıyoruz.

 

Bu amaçla da yeni nesil bilim insanlarının anestezi ve reanimasyon alanındaki potansiyelini destekliyoruz. ARUD aracılığı ile Dr. Adil Esat Aydoğdu tarafından 3 Tıp Fakültesi öğrencisine 1991 yılından beri aralıksız burs verilmektedir.

 

Bu burslar, gelecekteki meslektaşlarımızı yetiştirme ve alanımımızdaki çeşitliliği artırma açısından önemlidir.

Dr. Adil Esat Aydoğdu

Dr. Adil Esat AYDOĞDU

1948 yılı Konya Meydanlı köyü doğumludur. İlkokula köyde başlayıp, liseyi Konya’da bitirmiştir. Askeri öğrenci olarak okuduğu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1972 yılında mezun olmuştur.

 

Anesteziyoloji ihtisasını Gülhane Askeri Tıp Akademisinde yapmıştır. On bir yıl değişik askeri birlik ve hastanelerinde görev yaptıktan sonra sivil hayata geçmiştir. 1983 yılında Ankara Çankaya Özel Hastanesinin kuruluşunda görev yapıp, 24 sene aynı kurumda çalıştıktan sonra 2007 yılında emekli olmuştur. Bir kızı, bir oğlu ve her birinden birer torunu bulunmaktadır.

 

ARUD’un organize ettiği 1991 yılında başlayıp, 2014 yılına kadar 16 defa yapılan Olgu Sunumu Yarışmalarını finanse etmiştir. Yine ARUD aracılığı ile 3 Tıp Fakültesi öğrencisine 1991 yılından beri aralıksız burs vermektedir.